WSPÓLNE WSPARCIE DLA MEDYKÓW

– Dziś wszystko jest naszą wspólną sprawą. Musimy dbać o siebie i pomagać w potrzebie. Miasto wywiązuje się ze swoich zadań i wychodzi też ze wsparciem na zewnątrz. Wyposażyliśmy już w sprzęt naszą OSP, przekazaliśmy Szpitalowi Powiatowemu fundusze na zakup respiratora i dodatkowego sprzętu. Kiedy jednak trafiają do nas prośby od ratowników medycznych i lekarzy, to również szukamy rozwiązania jak pomóc. Dziś potrzeba naszej solidarności – powiedział Burmistrz.

Mirosław Karolczuk od zeszłego tygodnia powadzi intensywne rozmowy z augustowskimi przedsiębiorcami. Są one poświęcone analizie sytuacji w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy. W ich toku konsultowany był między innymi wdrożony kilka dni temu Pakiet Pomocy dla Przedsiębiorstw. Jak mówi Burmistrz:

– Podczas rozmów często słyszę od augustowskich przedsiębiorców deklaracje chęci pomocy w walce z Koronawirusem. Postanowiliśmy uruchomić i skoordynować zbiórkę na dodatkowe wsparcie dla medyków. Przedsiębiorców gotowych wesprzeć zapraszam do kontaktu, uruchomiliśmy w mieście specjalne subkonto. Dziś podpisaliśmy pierwszą umowę darowizny na kwotę 40 tysięcy złotych! Darczyńcą jest firma Rozbud, której właścicielom z całego serca dziękuję za wspaniały przykład otwartego serca i zaangażowania w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Augustowa. To właśnie teraz przechodzimy test prawdziwej solidarności i troski o drugiego człowieka.

Jednocześnie zbiórkę funduszy rozpoczęli miejscy radni, którzy zadeklarowali przekazanie na pomoc medykom swoich diet. Aby ułatwić przekazywanie wsparcia radna Sylwia Bielawska uruchomiła zbiórkę na portalu zrzutka.pl

– Jak powiedział Pan Burmistrz – dziś wszystko jest naszą wspólną sprawą. Wiemy, że epidemia dotrze do Augustowa, a na pierwszej linii frontu będą właśnie nasi medycy. Liczy się każda pomoc. Musimy zadbać, aby medycy mieli wszelkie formy ochrony i mogli bezpiecznie pełnić swoją służbę. Zarówno ratownicy, jak pielęgniarki i lekarze. Za kilkanaście dni może się okazać, że czegoś im brakuje. Trzeba być na to gotowym. Trwa zbiórka wśród przedsiębiorców, ale liczy się każda wpłata. Dlatego wspólnie z innymi radnymi zdecydowaliśmy o uruchomieniu zrzutki. Dziękuję wszystkim radnym za pozytywną reakcję i deklaracje wpłacania swoich diet.  – wyjaśnia Sylwia Bielawska.

Radna przebywa obecnie w kwarantannie domowej poza miastem, po powrocie z wyjazdu zagranicznego. Jak wyjaśnia:

– Nie umiem siedzieć bezczynnie. Robię wszystko, co mogę stąd. Już kilka dni temu zdecydowaliśmy z mężem, że jego restauracja w tych trudnych dniach będzie dostarczała augustowskim ratownikom medycznym codziennie gorące posiłki. Ktoś może powiedzieć, że to drobny gest, ale chcę pokazać, że jesteśmy z nimi. Doceniamy ich pracę i trzymamy kciuki, żebyśmy wspólnie bezpiecznie przetrwali trudny czas. Zapraszam innych restauratorów do dołączenia. Dziś właśnie stąd uruchamiam zbiórkę, rozmawiam telefonicznie z Burmistrzem, radnymi i namawiam do przekazywania diet. Odzew jest wspaniały. Cieszę się, że mogę jakkolwiek pomóc.

Akcja radnych dostępna jest po adresem: www.zrzutka.pl/3rf45b

Przedsiębiorcy chcący dokonać większego wsparcia mogą kontaktować się z sekretariatem Burmistrza w Urzędzie Miejskim, który przygotował już stosowne umowy darowizny i formalną stronę wsparcia (87 643 80 53).